Avrupa Kupası ve Grupları

Bu sene içinde belki de sabırsızlıkla beklenen en büyük olaylardan biri Avrupa Kupası’dır. Her zaman için güncel olan bir eğlence olanağı sayesinde kendimizi daha da üst konumlarda görebilmemiz mümkün olabilecektir. A milli takımımız için hemen detaylar vermek ile başlarsak, 2016 Avrupa kupası grubumuz içindeki rakiplerimiz Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti’dir. Grubumuz ise bu takımlar ile ortak olarak D grubu şeklinde belirlenmiştir. Tabi ki bu sonuçlar kura ile seçilmiş ve bu yıl içinde belirlenmiş bir durumdur. Kura seçimleri ise Fransa’da yapılmıştır. Tüm maçlar da Fransa ili içindeki şehirlerde yapılacaktır. Tüm grupların bir araya geleceği bu turnuvalar 10 ile 22 Haziran arasında oynanacaktır. Bizim ilk karşılaşmamız ise Haziran ayının 12’sine denk gelmektedir. Yer olarak Fransa’nın belli alanlarında bulunan ve temel olarak uygun görülen özel stadlar tercih edilmiştir. Saat olarak da 16.00 ya da 22.00 belirlenmiş olarak görülmektedir.

İlk Maçımız 12 Haziran Saat 16.00’da Olacak

Gruplar arasında eşleşmiş olan bu takımlar kendi içinde karşılaşmalara çıkacak ve atılan goller ile üst konuma çıkabileceklerdir. Takım olarak bizimle beraber toplam 24 rakip bulunmaktadır. Herkesin birbirine güçlü rakip olarak sayıldığı bu kupa karşılaşmalarında 6 adet farklı grup bulunmaktadır. Bunlar; A, B, C, D, E, F olarak adlandırılmıştır. Bizim grubumuz da 4. torbadan çıkmış ve D grubu içine denk gelmiştir. Her zaman olduğu gibi daha da heyecanlı bir ortam oluşacağını düşündüğümüz gruplar ve içindeki kendi rakipleri ise şu şekilde sıralanabilir: A grubu; Romanya, Fransa, İsviçre, Arnavutluk. B grubu; Rusya, İngiltere, Slovakya, Galler. C grubu; Ukrayna, Almanya, Kuzey İrlanda, Polonya. D grubu; Çek Cumhuriyeti, İspanya, Hırvatistan, Türkiye. E grubu; İtalya, Belçika, İsveç, İrlanda Cumhuriyeti. F grubu; Portekiz, Avusturya, İzlanda, Macaristan. Görüldüğü gibi bu kadar farklı takım içinde artık rakiplerin nasıl karşılaştığı, birbirlerine karşı üstünlük gösterdiği gol farkları gibi daha birçok ayrıntı için heyecanlı bekleyişin son saymalarına başlamış bulunuyoruz. Her an online olarak puan sıralamasını ve maç karşılaşmalarını da takip edebileceğiniz özel listeler sayesinde aklınızda bir soru işareti de kalmayacak.

Dördüncü Deneyim İle Başlıyoruz

Ay yıldızlı takım olarak milli takımımızın gücü her zaman için zaman geçtikçe tecrübe ile de sabitlenmeye devam etmektedir. Bu yıl içinde 2016 Avrupa Kupası Gruplar arasındaki yerimiz dördüncü deneyimimiz olarak sayılacaktır. Daha eskiden 1998 yılı, 2000 ve 2008 yılındaki katılımlarımız ile bu toprakların ve bu kupanın heyecanını yaşamıştık. Artık daha da üst bir tecrübe ve top oynama kabiliyeti ile sarılacağımız bu karşılaşmalarda iyi sonuçlar alınması bekleniyor. Hedeflere yazılan en büyük rakamlar ile gerçek gol sayılarının tutması için belki de taraftar olarak desteğimizi esirgemekten de kaçınmamalıyız. Bu sene Fransa’da oynanacak olan tüm bu karşılaşmalar sonucunda atılan her gol, oyun içinde verilen her sarı ve kırmızı kart, puan tablosuna olumlu veya olumsuz olarak etki gösterecektir. İçindeki tüm takımları ile kendini göstermeye devam eden 2016 Avrupa kupası gruplar listesi grupları çok fazla güçlü içeriği ile dikkat çekmeye de devam etmektedir. Takımların birbirinden fazla deneyimi ve güçlü oyuncuları olması rekabetin kızışmasına ve buna ek olarak da averaj farkının düşük oranlar ile birbirine yakın olmasına yardımcı olacaktır. Sadece Haziran ayının getirdiği heyecanı beklemek ve milli takımımızı sonuna kadar desteklemek bize düşen en büyük ve temel görevlerden biridir.

 

One response on “Avrupa Kupası ve Grupları